Shared website hosting with bluehost review company. Find low priced cheap hosting online.

Πρόγραμμα Επαγγελματικής Εμπειρίας αποφοίτων Τεχνικής Εκπαίδευσης

Τελευταία Ενημέρωση στις 18 Ιανουαρίου 2013 Εμφανίσεις: 1925

Το Υπουργείο Παιδείας επαναπροκήρυξε το Πρόγραμμα του θέματος, με υποστήριξη των Αποφοίτων των δημοσίων σχολείων Τεχνικής Επαγγελματικής Εκπαίδευσης (Τ.Ε.Ε.) και αντίστοιχων δομών της Ειδικής Αγωγής του Υπουργείου Παιδείας, μέσω μαθητείας 2-6 μηνών στον παραγωγικό τομέα, σε επιχειρήσεις κλάδων σχετικών με τις σπουδές του αποφοίτου.
Στην ουσία θα συνάπτεται σύμβαση μαθητείας μεταξύ του νέου αποφοίτου και της επιχείρησης χωρίς υποχρέωση των μερών για καταβολή οποιασδήποτε αμοιβής. Ο Φορέας Υλοποίησης (Ε.Υ.Ε. του Υ.ΠΑΙ.Θ.Π.Α.) θα χορηγεί υποτροφία στον μαθητευόμενο και θα παρέχει και την ασφαλιστική του κάλυψη μέσω του ΙΚΑ.

Η όλη διαχείριση του Προγράμματος γίνεται μέσα από την διαδικτυακή πύλη:

www.mathiteia4u.gov.gr

Κατασκευή και επιμέλεια Ιστοσελίδας
μέχρι και τη σχολ. χρονιά 2022-2023: Καραγεωργος Π.
Joomla 1.7 Templates designed by college jacken
Επισκέπτες από 01/01/2021 :Μετρητής επισκεπτών